Zlatý oříšek pro Kristýnu Pěnkavovou

Vlašimská stolní tenistka mezi nejšikovnějšími dětmi České republiky

Jedna ze tří vítězek Zlatého oříšku Středočeského kraje 2015, talentovaná stolní tenistka SKST Vlašim Kristýna Pěnkavová, se stala jedním z deseti výherců celostátního kola soutěže talentovaných dětí z celé České republiky Zlatý oříšek.

logo-zlaty-oříšek2Vyvrcholení tohoto netradičního projektu proběhlo v Brně. Do jihomoravské metropole se sjelo třicet finalistů, jednotlivců i kolektivů z celé České republiky. Zlatý oříšek záměrně staví vedle sebe úspěšné děti z nejrůznějších oborů a odvětví, a tak mezi sebou soutěží například mladý včelař, šachista, skokanka na lyžích, stolní tenistka, tanečník, houslistka, baletka, mažoretka atd. V brněnském studiu České televize se postupně představili všichni finalisté i finalistky, aby předvedli to nejlepší ze své činnosti.

Mezi desítku nejúspěšnějších se poprvé v historii Zlatého oříšku prosadila stolní tenistka – letošní mistryně České republiky ve dvouhře a čtyřhře mladších žákyň Kristýna Pěnkavová z Vlašimi. Na úplném konci finálového kola obdržela třináctiletá vlašimská naděje od zástupců ministerstev školství a kultury cenu nejvyšší – originální sošku ptáčka se zlatým oříškem v zobáčku z dílny brněnského výtvarníka Jaroslava Homoly a šek na 10 000 Kč.

klimova-orisek_denik-605

Kristýnka Pěnkavová s cennou soškou jako vítězka středočeského kola. Foto: https://www.zlatyorisek.cz/

Zlatý oříšek probíhá už tradičně pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a Ministerstva kultury České republiky, v jejichž spolupráci je také realizován. Cílem projektu je motivovat a podporovat nadané a šikovné děti ve věku od 6 do 14 let k aktivní cílevědomé činnosti.

Ve zlaté Síni slávy Zlatého oříšku najdeme mnoho známých osobností. Ze sportovního prostředí to jsou například motocyklový závodník Karel Abrahám (vítěz Zlatého oříšku 2005) nebo šachový velmistr David Navara (1998).

Pokud chcete o vyvrcholení letošního Zlatého oříšku vědět více, pak musíte počkat na Nový rok, kdy Česká televize uvede záznam z finálového kola soutěže Zlatý oříšek. Zajímavý kulturně-společenský pořad odvysílá v pátek 1. ledna od 13:50 hodin program ČT2.