Mezinárodní turnaj v Hodoníně Den 3 - turnaj - družstva

(za SKST Vlašim Českou republiku reprezentují - Juniorky -Dagmar Pěnkavová,Veronika Bošinová, Anna Matějovská, Kadetky - Tereza Pytlíková, Kristýna Pěnkavová)

Celkem 109 týmů ve čtyřech kategoriích startuje na letošním 
Czech Junior & Cadet Open v Hodoníně v soutěžích družstev. 
Dopolední program ve skupinách přinesl mimo jiné dva česko-slovenské souboje. Oba skončily úspěchem českých barev.

Úvodní bod B družstva českých juniorek v utkání se Slovenskem vybojovala Anna Matějovská
Také B družstvo českých juniorek sehrálo se Slovenskem A vydařenou partii. Trojlístek Anna Matějovská, Stanislava Slezáková, Dagmar Pěnkavová nepovolil soupeřkám jediný bod.

„Slovenský trenér trochu taktizoval se sestavou, když postavil Grigelovou na dvojku. Musím hlavně ocenit výkon Matějovské. Proti Kukulkové, se kterou má skóre 0:5, hrála velice dobře takticky a udělala důležitý první bod. Mile mě překvapila Dášenka, která zvládla zápas s Belopotočanovou. Je to pro nás dobrý začátek bojů ve skupině. Ve vítězství jsem pochopitelně věřil, ale že to bude 3:0, to jsem opravdu nečekal,“ přiznal po utkání se Slovenskem trenér Luboš Pěnkava.

Další české kolektivy si vedly se střídavým úspěchem. Juniorky ČR A (K. Čechová, M. Ševčíková, Petrovová) přehrály Bosnu a Hercegovinu hladce 3:0, junioři ČR A (Polanský, J. Martinko, Klos) porazili Polsko B 3:1. Vyhrálo i céčko českých juniorů, které v sestavě Stanislav Dusík, Tomáš Koldas a Michal Mikolášik porazilo v úvodním utkání Litvu 3:1. Uspělo i C družstvo českých kadetek.

Trojlístek Kristýna Pěnkavová, Anna Stránská, Linda Záděrová zdolal Rakousko 3:1.