K OBRATU ZAVELELA KATEŘINA PĚNKAVOVÁ Vítězné drama hodonínských stolních tenistek v Poháru ETTU

Neuvěřitelný zápas. Stolní tenistky SKST Mart Hodonín byly dva míčky od  prohry 0:3, ale předvedly dokonalé zmrtvýchvstání a po heroickém výkonu v prvním čtvrtfinálovém utkání Poháru ETTU nakonec zvítězily nad Postásem Budepešť 3:2.

Dlouho hodonínské stolní tenistky tahaly za kratší konec provazu a vypadalo to na černý pátek. Přitom chybělo málo a Renáta Štrbíková mohla české šampiónky dostat do vedení. V úvodní dvouhře měla v pátém setu mečbol. Jenže za stavu 10:9 zkazila servis a v koncovce se radovala Mercedesz Nagyvaradiová. Lenka Harabaszová proti Li Jiao mnoho šancí neměla, dnes  třiačtyřicetiletá Nizozemka byla nad její síly. O chvilku později byl Hodonín na pokraji porážky. Na trojce hrající Kateřina Pěnkavová totiž prohrávala s Krisztinou Ambrusovou 0:2 a 5:9. Ale pak se děly věci. Domácí stolní tenistka předvedla nevídaný obrat, když z 5:9 otočila na 11:9 a následně ovládla i zbývající dvě sady. Hodonínské stolní tenistky ožily a s nimi i jejich příznivci. Následující souboj jedniček obou týmů byl bojem o každý balónek. Štrbíková měla špatné začátky setů, ale většinou se na velezkušenou soupeřku dotáhla. A když česká reprezentantka zvládla důležitou střední pasáž rozhodující sady, musela se dnešní oslavenkyně sklonit před hodonínskou oporou. Bylo vyrovnáno 2:2.

Štrbíková vers. Li Jiao IMG_0825

Důležitý souboj jedniček nakonec vyhrála Renáta Šrtrbíková

Jakoby to drama v Hodoníně ani nechtělo skončit. Trumfy rázem držely domácí hráčky, zvlášť když v závěrečné dvouhře večera si Lenka Harabaszová dělala s Mercedesz Nagyvaradiovou dva sety co chtěla. Maďarka ale nekapitulovala, ve třetí sadě obrátila ze 7:9 na 11:9 a pro změnu ona utekla hrobníkovy z lopaty. Skvělé páteční představení nakonec rozhodla až pátá sada. V koncovce měly obě hráčky mečboly, Maďarka ten svůj promarnila pokaženým podáním. Pevnější nervy nakonec prokázala Lenka Harabaszová, která vyhrála 13:11 a v hodonínské MART Aréně se mohlo slavit.

Harabaszová radost MG_0947 o,h

Vítězná Lenka Harabaszová s rukama nad hlavou, vzadu smutná Nagyvaradiová

Hlasy po utkání:

Lenka Harabaszová: „Byl to neuvěřitelný zápas. Bylo to jak na houpačce. Jsme moc rády, že se nám to podařilo vyhrát. Byly to ohromné nervy. Když Kačka prohrávala 0:2 a 5:9, moc jsme v obrat nevěřily. Ale Kačka dala ten správný impuls. Vytáhla zápas s Ambrusovou z kanálu a my jsme se pak s Bleškou přidaly. Moc nám pomohli diváci, celý zápas s námi žili, hnali nás dopředu. Odveta ale bude těžká. Očekávám, že to bude zase hodně vyrovnané.

Renáta Štrbíková: „Určitě jsme si ten zápas představovaly jinak. Hlavně ten začátek, ten se nám vůbec nepovedl. Já jsem nečekaně prohrála první zápas a tím se to pro nás hodně špatně vyvíjelo. Pak Lenka prohrála s Li Jiao a bylo to 0:2. A když Kačka prohrávala 0:2 a 5:9, byly jsme úplně na dně. Větší hrob asi nemůže být. Kačka to ale naštěstí zvládla a to nás nakoplo. Vítězství 3:2 je cenné, ale je to výsledek, který dává šance na postup nám i Postásu. Je to stále otevřené.“

Kateřina Pěnkavová: „Dlouho jsem nemohla dostat do hry. Nic mi nešlo, už jsem to viděla černě. Pak jsem se ale nějak naštvala a začalo mi to z ničeho nic chodit. Hlavně, že jsme se ještě vrátily do zápasu a nakonec ho i vyhrály. Diváci jsou tady skvělí, dnes si to utkání pořádně užili, když jsme to otočily z 0:2 na 3:2. A každá dvouhra navíc byla na pět setů. Pro nás by bylo nepříjemné doma prohrát 0:3, to bylo po všem. Takhle šance na postup žije. Uvidíme, jak si s tím poradíme v odvetě.“   

Alena Vachovcová: „Škoda, že Renáta nedotáhla první dvouhru do vítězného konce. Její porážka nás dost zaskočila. Holky ale zabojovaly a zápas postupně otočily. Ale byly to nervy až do samotného konce. I v tom posledním utkání měla v pátém setu Nagyvaradiová za stavu 10:9 mečbol a zkazila servis. Jakoby nám to vrátila za Štrbíkovou. Byl to bláznivý zápas. Byly jsme sice dva míčky od porážky, ale kdyby Renáta porazila Nagyvaradiovou tak jsme mohly klidně i 3:1 vyhrát. Takhle sice máme vítězství 3:2, ale na sety je to pro nás hodně špatné. Znamená to jediné, na postup musíme v Budapešti vyhrát a to nebude nic jednoduchého.“

radost z vítězství IMG_0953

Radost na hodoníské lavičce po vítězném míčku Lenka Harabaszové

Čtvrtfinálová odveta Poháru ETTU mezi Postásem Budapešť a SKST Mart Hodonín se hraje v maďarské metropoli už v úterý 19. ledna od 16:00 hodin.


 

Pohár ETTU žen 2015/2016logo Poháru ETTU velké

ŽENY – čtvrtfinále

1. zápas

SKST Mart Hodonín – Postás SE Budapešť 3:2

Renáta ŠTRBÍKOVÁ – Mercedesz NAGYVARADIOVÁ 2:3 (-9,5,-8,4,-10), Lenka HARABASZOVÁ – LI Jiao 0:3 (-2,-4,-8), Kateřina PĚNKAVOVÁ – Krisztina AMBRUSOVÁ 3:2 (-6,-8,9,7,4), Renáta ŠTRBÍKOVÁ – LI Jiao 3:2 (-11,7,9,-9,6), Lenka HARABASZOVÁ – Mercedesz NAGYVARADIOVÁ 3:2 (-7,5,-9,-6,11).

Aktualizováno: 15. ledna 2016 ve 23:40 hodin